| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.03.2017

Мбела: „Шверцерите“ се најдобрите фанови во Македонија

„Едвај чекам да заиграм во дресот на Шкупи и да дебитирам пред најдобрите навивачи во Македонија“ истакна французинот од камерунско потекло кој денеска беше промовиран како фудбалер на Шкупи

Емануел Мбела, како што и објави „Македонски спорт“ уште вчера, и официјално ја комплетираше документацијата откако доби дозвола од ФИФА, и сега ќе може без проблем да игра за Шкупи. Крилниот напаѓач денеска ја имаше официјалната промоција...

„Едвај чекам да заиграм во дресот на Шкупи и да дебитирам пред најдобрите навивачи во Македонија. Среќен сум што конечно можам да играм, тука сум подолго време, ја знам атмосферата, стручниот штаб, екипата“ изјави Мбела.

Инаку французинот од камерунско потекло ќе може да игра уште на дуелот со Пелистер во следното коло на 2 април.Датум: 24.03.2017, 14:08
Статијата е прочитана 1619 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense