| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.07.2017


Готово е: Елмас стави потпис за Фенербахче


Елиф Елмас со потпис на петгодишен договор го официјализирал својот трансфер. Во секој момент се очекува претставувањето


Нема веќе дилеми, Елиф Елмас и официјално е нов член на Фенербахче. Нашиот фудбалски бисер и мега-талент, во саботата ставил свој потпис на петгодишниот договор со гигантот од Истанбул. „Македонски спорт“ веќе објави дека пред неколку денови Елмас успешно ги мина лекарските прегледи, а еве ексклузивно објавуваме дека Елмас од завчера и официјално е нов фудбалер на Фенербахче.

 
*Повеќе читајте во печатеното издание на „Македонски спорт“Датум: 24.07.2017, 10:41
Статијата е прочитана 2315 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense