| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.12.2017

Шкендија ќе се засилува со играчи на Грасхоперс

Албион Авдијај и Арјан Чолаку би можеле да дојдат во Тетово

Шкендија ќе купува од Грасхоперс, односно ќе се засилува со таленти на овој тим од Швајцарија, кај кого во неделата на гости беше претседателот на тетовскиот клуб Висар Беџети. Се шпекулира дека Грасхоперс би можел да и ги даде на Шкендија на позајмица своите млади и талентирани момци, и тоа Албион Авдијај (23) кој е напаѓач и Арјан Чолаку, кој пак е десен бек.

СЛИКА 1 - АВДИЈАЈ

СЛИКА 2 - ЧОЛАКУДатум: 19.12.2017, 15:19
Статијата е прочитана 3672 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense