| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.01.2018

Албанија У-21 со повик до Нехар Садики

Талентираниот стопер на Работнички доби повик од Фудбалската Федерација на Албанија да игра за нејзината млада селекција

Нехар Садики, талентираниот стопер на Работнички, инаку роден кумановчанец, најверојатно во иднина ќе го носи дресот на Албанија, Имено пред извесно време Садики, кој има играно за Македонија во селекциите до 17 и 19 години, доби повик од Федерацијата на таа земја да игра за нивната селекција до 21 година. Тоа значи дека Македонија е на пат да загуби уште еден млад и талентиран фудбалер кој ќе игра за некоја друга репрезентација а не за нашата.Датум: 14.01.2018, 11:50
Статијата е прочитана 1674 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense