| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.01.2018

ЗАВРШУВА ОДМОРОТ ЗА ВАРДАРЦИ

Во понеделник екипата се собира и ќе биде на лекарски прегледи, а во вторник е првиот тренинг на екипата

Заврши одморот за Вардар. Кратко траеше со оглед дека Вардар беше последната екипа од сите прволигаши која што замина на распуст, а во првиот дел од сезоната одигра неверојатни 33 натпревари, што е еднакво на една цела сезона во некои првенства. „Црвено-црните“ во понеделник го имаат собирот и ќе бидат подложени на лекарски прегледи, а во вторник и официјално ќе биде означен стартот со првиот тренинг на екипата.
Како што е познато, Вардарци ќе бидат во Скопје до 16. јануари, а тогаш заминуваат на подготовки во турскиот туристички центар Анталија, кој што е „дом“ на Вардарци шеста година по ред. Таму ќе бидат одиграни и шест пријателски натпревари по следниот распоред: прво ќе ги одмерат силите со Пакхатор од Узбекистан на 20. јануари, а три дена подоцна „спаринг“ ќе им биде бугарски Берое. На 27.01. Вардарци ќе спарингуваат со Черноморец од Украина, а на 31.01. ќе играат со Заглебје Лубин од Полска. Претпоследен „тест“ е Словачко на 03. февруари, а еден ден подоцна се завршува со Дукла Прага од Чешка. Експедицијата ќе биде сместена во хотелот „Каја Палацо“ во Белек, каде што беше и во минатата година.Датум: 07.01.2018, 12:40
Статијата е прочитана 950 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense