| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.11.2017

Вардар со Итало и Барсегјан стартува во Сан Себастијан

„Македонски спорт“ го погоди старниот состав на „црвено - црните“ на вечерашниот дуел со Реал Сосиедад

Чеде Јаневски без Дејан Блажевски ќе го започне мечот вечерва од 21:05 часот против Реал Сосиедад во рамките на 4. коло во „Л“ групата во Лигата на Европа.
Она што го најави „Македонски спорт“ во своето печатено издание се остварува. Вардар ќе стартува со следните единаесетмина: Гачевски, Хамбарѕумјан, Грнчаров, Новак, Глишиќ, Марковиќ, Николов, Џигаури, Фелипе, Барсегјан, Итало.


 

 Датум: 02.11.2017, 19:18
Статијата е прочитана 381 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense