| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

Кочаман: Мораме да се бориме до крај

„Тој втор гол за нас што го примивме во Скопје за нас беше кататсрофа, но ние мораме да влеземе во групната фаза“ посочи тренерот на Фенер

Оптимизам во таборот на Фенербахче провејуваше на официјалниот прес пред утрешниот дуел со Вардар, иако турците имаат минус два гола разлика од првиот меч.
Со свој коментар на пресот излегоа тренерот Ајкут Кочаман и стоперот Мартин Шкртел.
Кочаман посочи...
*„Тој втор гол за нас што го примивме во Скопје за нас беше кататсрофа, но ние мораме да влеземе во групната фаза. Ние и покрај овој резултат од првиот меч мораме да се бориме до крај. Кај нас проблем е невоиграноста но и индивидуалните грешки“.
„Мартин Шкртел пред утрешниот меч истакна...
„Имаме лош резултат од првиот меч, но веруваме дека можеме да одиме натаму. Нема да биде лесно, на првиот меч ние бевме подобри но загубивме многу болно. Мораме тој меч да го заборавиме и да се фокусираме за тоа утре што ќе се случува“.


 Датум: 23.08.2017, 15:20
Статијата е прочитана 637 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense