| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.12.2017

Првата лига остана без „Месиевци“

Aрѓент Гафури - Меси се пресели во Фљамуртари а Емир Сахити - Меси си замина од Работнички


Ренова и Работнички остаа без своите „Месиевци“, тоа значи дека во нашата Прва лига напролет ќе нема фудбалер кој е познат по прекарот Меси. Имено Арѓент Гафури - Меси, еден од најталентираните фудбалери кои било кога играле за „гипсарите“ се пресели од Ренова во Фљамуртари а Емир Сахити - Меси, пак пред неколку денови си замина од Работнички.
Датум: 28.12.2017, 19:04
Статијата е прочитана 2760 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense