| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.03.2017

Ставрев ќе им суди на Барсегјан и Хамбарѕумјан

Нашиот арбитар ќе ја дели правдата на квалификацискиот натпревар меѓу Ерменија и Казахстан

Македонскиот судија, Александар Ставрев, ја доби честа да ја дели правдата на квалификацискиот натпревар меѓу репрезентациите на Ерменија и Казахстан што ќе се игра на 26 март во Ереван со почеток од 21 часот. Заедно со Ставрев, на натпреварот ќе судат и Марјан Кировски и Дејан Костадинов како помошници, додека Дејан Јакимовски ќе биде четврти судија.
Тоа значи дека македонската судиска четворка ќе му суди на двоецот ерменски репрезентативци на Вардар, Тигран Барсегјан и Хофханес Хамбарѕумјан.


 Датум: 21.03.2017, 18:04
Статијата е прочитана 2134 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense