| контакт | маркетинг
ТЕНИС

09.07.2017

Ѓорческа со триумф во Денен

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа го освои Фјучрс турнирот во францускиот Денен, победувајќи ја во финалето Јапонката Мари Осака со 6:2/5:7/7:6(6)

Ѓорческа, 170. на ВТА-листата, беше највисокорангирана тенисерка на 25.000 долари вредниот турнир, но во финалето имаше тешка битка со Осака за титулата. Ова е деветта ИТФ-титула во кариерата на 22-годишната Ѓорческа и прва по трофејот во Штутгарт од јули 2016 година.Датум: 09.07.2017, 18:54
Статијата е прочитана 1638 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense