| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.02.2017

ШЕНСОИ: Играа затворено, тешко беше да се пробие бункерот

Пелистер дојде до трите планирани бода против Брегалница. Со голот на Силва во судиското надополнување славеше со 2-1.

 

„И честитам на Брегалница, екипа која демонстрираше како се брани со играч помалку. Играа затворено, не ни даваа да наметнеме темпо и за тоа заслужуваат честитки. Сепак заслужено победивме, иако беше тешко да се пробие италијанскиот бункер на противникот“, вели Шенсои.Датум: 25.02.2017, 16:39
Статијата е прочитана 2158 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense