| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2017


Став на членови на ОФС Тетово: Изборното Собрание е нерегуларно

Во соопштението до јавноста, неколку членови на ОФС Тетово посочуваат дека синоќешното изборно Собрание било нерегуларно.

Многу бура се дигна во јавноста откако синоќа ОФС Тетово на свое Изборно Собрание го номинира Мирсад Јонуз како кандидат за претседател на ФФМ за Изборното Собрание на Федерацијата кое треба да се одржи на 18 февруари. На ова реагираа неколкумина членови на овој општински сојуз кое излегоа со  соопштението до јавноста во кое се нагласува дека синоќешното собрание било нерегуларно.
Во продолжение можете да го прочитате целото соопштение...Датум: 26.01.2017, 17:25
Статијата е прочитана 1769 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense