| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Огромна Победа на Јаневски и Беверен

Чедомир Јаневски и неговиот тим Беверен вчера ја обезбедија можеби најважната победа во годинешниот шампионат.

На гоастувањето кај Еупен, Беверен триумфираше со 0:2, и на тој начин стигна до 23. бод сезонава. Тоа значи дека се оддалечија уште повеќе од последнтие места на табелата кои водат инаку во понизок ранг. Ова е инаку првата победа на Беверен на гостински терен, податок кој уште повеќе му дава на значење на самиот триумф.
Јаневски со својот тим сезонава има задача пред се да обезбеди опстанок и  засега добро им оди.Датум: 05.02.2017, 13:14
Статијата е прочитана 300 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense