| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.06.2017

Велкоски се врати во Сараево

Mакедонскиот напаѓач повторно е дел од „бордо“ тимот

Крсте Велкоски повторно е дел од тимот на Сараево. Нашиот интернационалец се врати во босанскиот клуб, откако имаше епизода во Малезија. Велкоски своите звездени мигови ги достигна токму во овој клуб, каде што навивачите навистина го обожаваат, тој и самиот изјави дека е пресреќен што се враќа во својот втор дом, ФК СараевоДатум: 28.06.2017, 14:14
Статијата е прочитана 1296 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense