| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2018

Јакимоски замина за Исланд

Михајло Јакимоски ќе го има првото интернационално искуство откако потпиша за исландскиот тим Фрам.

Нов наш интернационалец на Исланд. Досегашниот напаѓач на тимот на Тетекс, Михајло Јакимоски е нов член на тимот на Фрам кој во моментов се натпреварува во втората тамошна лига. Шампионатот на оваа земја допрва треба да започне и Јакимоски е засилувањето за следната сезона.


 Датум: 24.01.2018, 11:10
Статијата е прочитана 1454 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense