| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.10.2017

ФИФА потврди: Македонија на 85 место на листата


Скок од цели 18 места за нашата најдобра репрезентација на најновата листа


Македонија на денешната најнова ранг листа на ФИФА се најде на 85 место, што е скок од цели 18 места од последното рангирање. Ова доаѓа по ремито со Италија и победата над Лихтенштајн. Во случај на 11 ноември да ја победиме Норвешка, тогаш годината ќе ја завршиме под 80 место што е одличен резултат ако се знае дека во март бевме на 166 место.Датум: 16.10.2017, 10:52
Статијата е прочитана 1112 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense