| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018

Влазерими и Гостивар за второлигашка премиера

Од фотографијата можете да видите какви се условите на стадионот на ФК Влазерими, па мечот ќе се игра на теренот на ФК Напредок.

Со мечот помеѓу Влазерими и Гостивар денеска стартува пролетниот дел од второлигашката сезона. Двата првопласирани тима од западот својот меќ ќе го одиграат ден порано од сите останати затоа што условите во Кичево за фудбал во моментов се лимитирани. Зајази и Еуромилк исто така мора да го одиграат својо меч па одлучено Влазерими, својот како домаќин да го одигра ден порано. Имено, на стадионот на ФК Влазерими од фотографијата можете да увидите дека условите се катастрофални и таму уште долго нема да може да се игра фудбал, па и овој меч, а и оној помеѓу Зајас и Еуромилк ќе се одигра на стадионот на ФК Напредок.Датум: 05.03.2018, 11:24
Статијата е прочитана 1388 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense