| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

УЕФА: Ви благодариме Скопје, ви благодариме Македонија

Општа е оценката дека мега настанот на 8 август во Скопје беше најдобро организиран Супер Куп на УЕФА во историјата


Уште еден доказ дека и ние во Македонија можеме да организираме голем, мега настан на највисоко ниво, според сите стандарди на УЕФА. Токму затоа УЕФА изрази јавна благодарност до ФФМ, до Македонија за се она што се случуваше на тој 8 август, на Супер Купот 2017 година меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Исто така и раководството на Федерацијата и се заблагодари на УЕФА за можноста Скопје и Македонија да бидат организатори на еден ваков мега настан. И кога е така тогаш незбежни се пригодните подароци и благодарници дадени меѓусебе од страна на Александер Чеферин и Илчо Ѓорѓиоски, првите луѓе на УЕФА и ФФМ.Датум: 24.08.2017, 13:29
Статијата е прочитана 2697 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense