| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.06.2017

Драгарски официјализираше за Пелистер


*Христијан Драгарски потпиша едногодишен договор со битолските „зелени“


По цели четири години Христијан Драгарски и официјално се врати во својот Пелистер. Тој во последната недела дена тренираше за битолчани, играше и на контролите со Неа Саламина и Анортозис, но денеска тго официјализираше едногодишниот договор со „зелените“. Драгарски во минатото, покрај Пелистер, играше и за Конкордија (Романија) и Радник (Србија).


 Датум: 28.07.2017, 17:18
Статијата е прочитана 2996 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense