| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.07.2017

Османи: Честитки за Шкендија....

Тренерот на тетовци не го криеше своето задоволство од начинот на кој неговите момци го одиграа и вториот меч со Дачија

Кога ќе се победи на таков начин како што Шкендија ја победи Дачија среде Кишињев, тогаш мора да се биде задоволен...
„Честитки за сите играчи на Шкендија. Навистина одигравме квалитетно и успеавме да победиме уверливо. Реално и резултатот од првиот меч ни го овозможи тоа. Јас сум среќен кога се игра вака и кога се победува на овој начин“ изјави Ќатип Османи, тренерот на Шкендија по триумфот од 4:0 на вториот меч со Дачија.

 Датум: 06.07.2017, 20:35
Статијата е прочитана 3886 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense