| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.09.2017

Шкендија утре против Победа со Емини во нападот

Изаир Емини го доби спорот со Кукс кај ФИФА, па затоа Шкендија ќе може да смета на неговите услуги уште утре на дуелот со Победа

И онака квалитетниот напад Шкендија утре на мечот со Победа, во рамките од 4. Коло, ќе биде уште поквалитетен со Изаир Емини. Тој го доби спорот со Кукс кај ФИФА па нема веќе проблеми да му се стави на располагање на својот тренер Ќатип Османи. Значи по цели пет години пауза, во меѓувреме тој играше за Ренова и Кукс, искусниот напаѓач ќе се најде во составот на Шкендија.Датум: 09.09.2017, 14:57
Статијата е прочитана 1480 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense