| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.06.2017

Дачија, ривалот на Шкендија, ангажира екс член на Манчестер Ј!

Аманцио Хозе Пинто Фортес (27), го засили средниот ред на Дачија, противникот на Шкендија. Станува збор за фудбалер од Ангола, кој дел од својата младинска кариера (2006/2007) ја минал во Манчестер Јунајтед и во Спортинг Лисабон

За разлика од Шкендија, која не се претргна во тоа да купи нови играчи, нејзниот ривал во квалификациите во ЛЕ, Дачија од Кишињев, ангажира некогашен член на Манчестер Ј.Станува збор за фудбалер од Ангола, кој дел од својата младинска кариера (2006/2007) ја минал во Манчестер Јунајтед и во Спортинг Лисабон. Исто така тимот од Молдавија го донесе и високиот 191 сантиметри напаѓач од Србија Стефан Драшковиќ. Инаку тој е довчерашен фудбалер на Борац Чачак.


 Датум: 20.06.2017, 15:35
Статијата е прочитана 2202 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense