| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.03.2017

Буба сигурно игра со Работнички

Заздравува десното колено на капитенот на Шкендија

Од ден на ден се подобрува состојбата со десното колено на Ферхан Буба Хасани. Тој заедно со своите клупски колеги вредно тренираше во изминатите неколку денови. Во тој стил така и ќе продолжи и од утре па се до недела кога се игра мечот со Македонија ЃП. Сепак нема да игра со „лавовите“. Шкендија може и без него да победи но затоа ќе биде во составот за дербито со „романтичарите“ во среда.

 

 Датум: 29.03.2017, 15:43
Статијата е прочитана 2039 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense