| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.10.2017

Трајковски со три голови во серија во квалификациите


*На полувреме водиме со 2:0 а Александар Трајковски, стрелецот на вториот гол е првиот наш репрезентативец кој има три голови во серија во квалификациите


На средбата во Струмица меѓу Македонија и Лихтенштајн на полувреме резултатот е 2:0. Муслиу во 36. минута со глава го отвори резултатот за да две минути подоцна Трајковски зголеми на 2:0. Инаку ова е негов трет гол во серија во квалификациите, тоа е првиот наш репрезентативец на кого тоа му успеале. Алекс стрелаше со Албанија, со Италија таму и вечерва со Лихтенштајн.Датум: 09.10.2017, 21:35
Статијата е прочитана 564 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense