| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.05.2017

Осогово нов второлигаш

Македонскиот фудбалски великан се враќа на голема врата

Уште еден македонски фудбалски великан се враќа на голема врата. ФК Осогово е нов второлигаш, откако кочанчани предмалку го совладаа тимот на Плачковица на гостински терен, а конкурентот Каменица Саса, загуби од Брегалнциа Делчево. На коло од крајот се е решено и Кочани идната сезона ќе има второлигаш. Последен пат Осогово играше во втората лига во сезоната 2011/12 година.Датум: 21.05.2017, 21:08
Статијата е прочитана 7249 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense