| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.07.2017

Ренова претстави пет нови играчи

Матија Кобетиќ, Хадис Велии, Лавдрим Скендери, Лукас Меирелес и Александар Темелков потпишаа едногодишен договор со „гипсарите“

Денеска Ренова претстави пет нови имиња. Станува збор за голманите Матија Кобетиќ, Хадис Велии, потоа повратникот Лавдрим Скендери, а „гипсарите“ се засилија и со Лукас Меирелес и со Александар Темелков.

Со ова тимот на Влатко Костов добива во квалитет пред почетокот на идната сезона. Сите овие петмина потпишаа едногодишни договори со екипата на Ренова.Датум: 04.07.2017, 14:15
Статијата е прочитана 6527 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense