| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.12.2017

Беџети на гости кај Грасхоперс

Претседателот на Шкендија г. Висар Беџети, попладнево беше гостин на првите луѓе на еден од најголемите клубови во Швајцарија

Шкендија оствари средба и договори тесна соработка со Грасхоперс, со еден од најголемите клубови во Швајцарија. Попладнево Висар Беџети, претседателот на есенскиот првак, имаше покрај останатите, состанок во просториите на клубот во Цирих и со Мануел Хубер, Извршниот директор на Грасхоперс. Инаку Беџети го проследи и дерби дуелот меѓу Грасхоперс и Базел кој се одигра попладнево. Хубер се интересирал за неколку играчи на Шкендија, којзнае можеби ќе дојде до некој трансфер оваа зима. Инаку пред неколку месеци „Македонски спорт“ пишуваше дека Егзон Бејтулаи е интересен за Грасхоперс.
Датум: 17.12.2017, 17:56
Статијата е прочитана 2425 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense