| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2017

Габала со 2:1 славеше над Шкендија

Со пораз тргнаа тетовци на контролите во Анталија. Попладнево тие се минимално поразени од тимот од Азербејџан. Стрелец на голот за Шкендија беше новакот Јуре Чолак

Втор пријателски меч оваа зима и втор пораз на Шкендија, а прв на подготовките во Турција. Попладнево во Анталија екипата на Габала успеа со 2:1 да слави над нашиот вицешампион. Азербејџанците поведоа во 38. минута со  голот на Озобиќ, додека во 77. минута со прецизен шут од слободен удар Абдулајев зголеми на 2:0. Јуре Чолак, новакот во редовите на тетовци, во 89. минута успеа да го ублажи поразот.Датум: 24.01.2017, 17:00
Статијата е прочитана 2777 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense