| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.03.2017

Добре Димовски ќе го води Металург

„Ќе се обидам да му помогнам на тимот колку што можам“ вели највозрасниот тренер во Македонија

Добре Димовски од вчера е нов стратег на Металург. По заминувањето на Миле Крстев, раководството на „железарците“ се реши да му укаже доверна на највозрасниот тренер во Македонија кога станува збор за Првата и Втората лига. Со него во стручниот штаб е и Боби Андоновски.
„Јас во Металург сум долг период, и како скаут, како советник на раководството на клубот и бев на други функции. Прифатив да го водам тимот и ќе помогнам колку што можам“ ни изјави Добре Димовски кој во минатото беше тренер на многу наши екипи и селектор на младински категории и селектор на нашата женска репрезентација.

 Датум: 02.03.2017, 15:05
Статијата е прочитана 3121 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense