| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018

Младите утре против Полска

Селекцијата до 15. години утре ќе спарингува со полјаците на домашен терен.

Македонската репрезентација до 15. години утре ќе одигра пријателски натпревар против репрезентацијата на Полска, на домашен терен. Мечот нормално ќе се одигра на комплексот Петар Милошевски, а нашата селекција под водство на селекторот Звонко Златановски веќе два дена се подготвува во нашиот главен град. Мечот е закажан за 13:00 часот, а нашиот состав е микс од домашни и интернационални имиња кои не се реткост во овие генерации во нашиот национален тим.

 Датум: 05.03.2018, 10:43
Статијата е прочитана 544 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense