| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.06.2016

Шкупи ја „завери“ Првата лига

Чаирчани и во вториот меч во баражот беа подобри од Новаци, овојпат со 3:1

Попладнево во Штип, Шкупи со 3:1 славаше над Новаци во реваншот од бараж двомечот за пополнување на Првата лига. Па така со вкупни 7:2 момците од Чаир го елиминираа тимот од Новаци и на радост на нивните фанови и следната сезона ќе играат во елитната лига на Македонија.

 Датум: 07.06.2017, 19:10
Статијата е прочитана 4610 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense