| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Велковски ги напушти подготовките на Вардар

Поради повреда Велковски ги напушти подготовките во Анталија и се врати во Скопје.

Дарко Велковски му прави проблеми на Вардар. Се повреди и нема да ги одработи подготовките на Вардар до крај. Напротив, дефанзивецот веќе ја напушти Анталија, и се врати во Скопје. Се работи за повреда на тетивата поради која Велковски пропушти доста тренинзи, два подготвителни мечеви во Турција, и очигледно дена повредата не е така наивна. Ќе следуваат детални прегледи и потоа ќе се знае уште колку играчот на Вардар ќе паузираДатум: 25.01.2018, 16:02
Статијата е прочитана 926 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense