| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.12.2017

Тетекс остана без тренер

Ивица Јовановски повеќе не е на чело на „штофарите“. Во следните неколку дена ќе се назначи нов шеф на стручен штаб.

Второлигашот Тетекс од вчера е без тренер. Ивица Јовановски го напушти кормилото и нема да го води клубот во пролетната полусзона. Тоа значи дека Тетекс сега, за време на зимската пауза ќе мора да ангажира нов стратег кој ќе се обиде да ја поправи ситуацијата, како на играчки така и на резултатски план. Од Тетово велат дека сеуште размислуваат и дека наскоро ќе ангажираат ново тренерско име.

 

 

 Датум: 14.12.2017, 13:00
Статијата е прочитана 1466 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense