| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.01.2018

Шампионска промоција на Тошевски, Попзлатанов и Цветаноски

„Триото“ од Пелистер и дефинитивно во следните три години ќе игра за Вардар

Она што „Македонски спорт“ неколку пати го најавуваше кон крајот на минатата, и почетокот на оваа година, доби потврда во текот на денешниот ден. Вардар ги промовираше тројцата нови играчи во своите редови кои доаѓаат од Пелистер. И официјално Кристијан Тошевски, Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски станаа дел од скопските „црвено-црни“. Тие ќе бидат на денешниот прв тренинг во зимските подготовки на екипата во 11 часот.

Договорите на Тошевски и на Попзлатанов и на Цвтаноски се на три години. 

Еве ги изјавите на тројцата по промоцијата во Вардар:

ТОШЕВСКИ: „Задоволен сум од понуденото, и не размислував кога ми стигна понуда да бидам дел од најтрофејниот макеоднски клуб. Вардар не се одбива, станува збор за клубот број еден во Македонија. Сметам дека ќе немам проблеми околу адаптацијата затоа што со голем дел од играчите добро се познавам. Се надевам дека ќе ја оправдам довербата, и целта е јасна - сезонава двојна круна“.

ПОПЗЛАТАНОВ: „Сигурно годи интерес од Вардар, и најдоброто нешто за еден фудбалер е да настапува во овој клуб. Подготвен сум да одговорам на предизвикот и верувам дека брзо ќе се адаптирам во новата средина. Посакувам во втората полусезона да дојдеме до одбрана на титулата, како и до пехарот во Купот“

ЦВЕТАНОСКИ: „Супер се чувствувам што станав дел од најдобриот клуб. Не се опишува со зборови чувството еден млад играч да биде дел од Вардар. Знам дека ме чека повеќе работа и повеќе залагање за да се докажам пред стручниот штаб. Ќе дадам се од себе да ја оправдам довербата која ми е укажана и ќе дадам се од себе да помогнам клубот да дојде до двојната круна, и до уште еден успех во Европа“
Датум: 09.01.2018, 08:19
Статијата е прочитана 1931 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense