| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.02.2018

Како Вардар така Шкендија, сензација во Битола

Победа и Шкупи примија по три гола од двете најдобри екипи, Работнички сензационално поразен од Пелистер а Скопје извлече реми во Турново

Силен Вардар и силна Шкендија, и двете екипи наши најдобри екипи немаа проблем против Победа и Шкупи. Победа од по 3:0 и со тоа разликата останува 8 бодови. Барсегјан и два гола на Максимов беа стрелците за шампионот, додека Цуцули, Хасани и Ибраими кои донесао радост кај фановите на Шкендија во дербито со Шкупи. Работнички иако беше изразит фаворит, иако поведе рано со голот на Кировски, на крајот загуби во Битола од Пелистер со 3:2. И на крај во Турново „пиратите“ од Автокоманда исчепкаа бод.


РЕЗУЛТАТИ 20 КОЛО
ВАРДАР - ПОБЕДА 3:0
ШКУПИ - ШКЕНДИЈА 0:3
ПЕЛИСТЕР - РАБОТНИЧКИ 3:2
А. ПАНДЕВ - СКОПЈЕ 0:0
РЕНОВА - СИЛЕКС 0:0

ТАБЕЛА
1. Шкендија 50 бодови, 2. Вардар 42, 3. Силекс 32, 4. А. Пандев 26, 5. Шкупи 26, 6. Работнички 24, 7. Пелистер 20, 8. Ренова 20, 9. Победа 20, 10. Скопје 11


ГОЛОВИТЕ ОД ДЕРБИТО МЕЃУ ШКУПИ И ШКЕНДИЈА ПОБЕДНИЧКИОТ ГОЛ НА ТРИУФУНОВСКИ НА МЕЧОТ МЕЃУ ПЕЛИСТЕР и РАБОТНИЧКИ 3:2

Датум: 18.02.2018, 16:13
Статијата е прочитана 2106 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense