| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Шкендија раскина со Абдурахими и Асани

Тетовци и официјално ја потврдија разделбата со двајцата фудбалери

Бесарт Абдурахими и Џелил Асани, веќе не се членови на Шкендија, нешто што неодамна беше најавено во „Македонски спорт“. Раководството на клубот и официјално ги раскина договорите со двајцата свои досегашни играчи. Тетовци не сакаа да им пречат на Абдурахими и Асани во желбата да играат повеќе, и тие сега се слободни да најдат нова средина. Шкендија им се заблагодари за придонесот во црвено-црниот дрес, и им посака здравје и среќа во понатамошните кариери.
Се најавува дека следна станица на Абдурахими ќе биде албанскиот клуб Партизани од Тирана.

 Датум: 25.01.2018, 17:19
Статијата е прочитана 1638 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense