| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.12.2017

Беласица прослави 95. роденден (ФОТО)

Со дел од своите легенди кои што некогаш настапувале во струмичката гордост, тимот го прослави овој јубилеј

Беласица денеска го прослави својот 95-ти роденден. Заедно со легендите на својот клуб, и со сегашното раководство, струмичкиот тим го славеше овој јубилеј.

На прославата беа некои познати фудбалски имиња меѓу кои легендарниот голман Благој Истатов, потоа Љупчо Димовски, Неџат Шабани, Благој Митев...

Тука беа и Петар Андреев и Горан Стојановски, двајцата играчи кои се рекордери по бројот на настапи во тимот.

Еве фотографии од дел од денешната прослава на Беласица:Датум: 10.12.2017, 19:32
Статијата е прочитана 874 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense