| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.01.2017

Цветаноски „тргна“ со „гипсарите“, договорен и Силва (ФОТО)

Досегашниот играч на Победа и официјално потпиша за Ренова, а доаѓа и Фернандо Силва од Пелистер

Дејан Цветаноски денеска беше на првата прозивка на екипата на Ренова. Тој веќе почна со тренинзите во својот нов тим, а договорен е и Фернандо Силва кој што до сега настапуваше за Пелистер. Силва нешто подоцна ќе се приклучи на подготовките на „гипсарите“, односно на 12. јануари.

Со тоа „гипсарите“ се засилија за пролениот дел од сезоната, а денеска почна со тренинзи за пролетниот дел од сезоната. До сега од Ренова си замина Арџент Гафури кој што замина во таборот на Фљамуртари.Датум: 08.01.2018, 15:01
Статијата е прочитана 1173 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense