| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.10.2017

Јовановски се пресели во Ризе

Иван Јовановски - Карас, досегашниот кондициски тренер на А. Пандев си замина од Струмица и се пресели во Турција

Иван Јовановски - Карас е дел од стручниот штаб на турскиот клуб Ризеспор. Инаку Јовановски неколку месеци беше кондициски тренер на Академија Пандев, хитот на есенскиот дел во нашата Прва лига. Што се однесува пак до репрезентацијата, тој и натаму останува како еден од главните соработници на селекторот Игор Ангеловски.Датум: 15.10.2017, 16:11
Статијата е прочитана 3115 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense