| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.02.2017

Дориан Бабунски со Олимпија во Анталија


И дефинитивно нема ништо од позајмицата на помладиот Бабунски во Пандури. Тој денеска се најде во експедицијата на Олимпија која летна за Турција каде ќе се подготвува неколку денови.


Олимпија смета на услугите на Дориан Бабунски. Доказ за тоа е дека помладиот Бабунски се најде на списокот од 26 фудбалери кои од денеска се на подготовки во Анталија (Турција). Ова значи дека нема ништо од позајмицата на Дориан Бабунски, тој ќе се обиде во текот на овие подготоки да се избори за првотимскиот статус во шампионот на Словенија. Секако дека тука е и Даниел Аврамовски, едно од засилувањата на „змајчеки“ во овој зимски преоден рок.Датум: 06.02.2017, 14:12
Статијата е прочитана 1676 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense