| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.09.2017

Бајрами промовиран во Сент Полтен

Елдис Бајрами, некогашниот член на младата селкција на Македонија е нов член во австрискиот прволигаш

Елдис Бајрами (24) попладнево е промовиран од страна на Сент Полтен, прволигашки клуб од Австрија. Бајрами има и македонски пасош, има играно за нашата млада репрезентација, инаку е роден во Виена. Играч од средниот ред а досега во својата кариера бил член на Рапид Виена и Адмира Вакер.

 Датум: 22.09.2017, 19:10
Статијата е прочитана 965 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense