| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Македонија У19 лесно со Романија

Македонската репрезентација до 19 години ја совлада Романија со 3:1 во првиот од двата пријателски натпревари во рамките на подготовките за квалификацискиот турнир за пласман на ЕП

Избраниците на Вујадин Станојковиќ победата ја обезбедија уште во првото полувреме, во кое постигнаа три гола. Дарко Чурлинов постигна два гола, а стрелец за Македонија беше и Кристијан Трапановски. Романците во вториот дел успеаја да намалат на 3-1.
Вториот натпревар против Романија се игра викендов, исто на ТЦ "Петар Милошевски".Датум: 31.08.2017, 18:08
Статијата е прочитана 1151 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense