| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2017

Ашковски промовиран во Горник Лечна

Како што „Македонски спорт“ најави Стефан Ашковски има нов клуб

Офанзивниот бек потпиша за Горник Лечна, последнопласираниот тим во послкиот шампионат. Нашиот интернационалец пристигнува во спасоносна мисија односно во обид да му помогне на клубот да се спаси од најлошото зимава.
„Задоволен секако од трансферот. Ќе дадам се од себе за да ја оправдам укажаната доверба од новиот клуб„ - ни изјави Ашковски по промоцијата во Горник.

 Датум: 28.02.2017, 18:55
Статијата е прочитана 1438 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense