| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.10.2017

Јаховиќ е прва „пушка“ во Турција

Со гол против Басаксехир во 90+4. минута, нашиот напаѓач е на првото место на листата на стрелците во шампионатот на Турција

Адис Јаховиќ одново стрела, одново од пенал за својот Гезтепе. На вечерашниот дуел против Басаксехир, нашиот напаѓач во 90+4. минута постигна гол од пенал за конечни 1:2. Сепак и покрај поразот Адис може да биде задоволен зошто овој гол, седми во првенството, го однесе на првото место на листата на стрелците во шампионатот на Турција.Датум: 01.10.2017, 20:45
Статијата е прочитана 1821 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense