| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.10.2017

Пелистер поразен во Албанија

На пријателскиот меч во Тирана, против тимот на Партизани, Пелистер вчера беше поразен со 2:1.

Тимот на Пелистер ја искористи репрезентативната пауза викендов и замина во Албанија, каде што одигра пријателски натпревар со тимот на Партизани од Тирана. Истиот го загуби со минимални 2:1. За домашните погодија Бата и Сукај во 45. односно 52. минута, додека за битолчани погоди Драгарски. Битолчани поведоа во 22. минута но потоа не успеаа да го задржат водството. Датум: 08.10.2017, 10:54
Статијата е прочитана 410 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense