| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.11.2017

Застрелан екс фудбалерот Мартин Јанушев

Попладнево во населбата Аеородром пукано е во некогашниот фудбалер Мартин Јанушев


Попладнево во скопската населба Аеродром дошло до вооружен инцидент, во кој е пукано во екс фудбалерот Мартин Јанушев. Тој бил застрелан со неколку куршуми. Инаку на Јанушев последен клуб му бил Локомотива каде играл до пред некоја сезона, а настапувал и во младински екипи во неколку други скопски клубови. Играл и во Србија.Датум: 03.11.2017, 19:00
Статијата е прочитана 3785 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense