| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2018

Снегот го одложи цело 22. коло

Нема фудбал во среда, колото ќе се игра во недела, а тоа во недела – идната недела. Лошите временски услови не дозволуваат да се играат мечевите


Снегот кој што е присутен во последните 24 часа на целата територија на Македонија, ќе го одложи 22. коло кое беше предвидено да се игра во среда (28.02.2018). Наместо тоа, ова коло ќе се одигра во недела.

Одложениот натпревар помеѓу Силекс и Пелистер ќе се игра дури на 04.04.2018 година.

Еве го целокупниот распоред:Датум: 26.02.2018, 13:04
Статијата е прочитана 803 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense