| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018

Симоновски се здоби со сериозна повреда

Напаѓачот во еден од првите свои мечеви за тимот на Сепси се повреди и не се знае колку ќе одсуствува.

Марко Симоновски нема среќа. Само што потпиша договор со романскиот тим на Сепси на еден од пријателските мечеви зимава, се повреди и тоа по се изгледа потешко. Напаѓачот во моментов е во болница и не се знае кога точно ќе биде објавено што се случило. На официјалнито сајт на клубот нема никаква информација. Симоновски пред само една недела од Лахти се пресели во унгарскиот тим, каде што игра и Молован Петровиќ.Датум: 27.01.2018, 19:01
Статијата е прочитана 749 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense