| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2018

И натаму нема фудбал на Чаир

*Се додека Шкупи не повика нова инспекција за стадионот која ќе утврди дали теренот е добар, на Чаир не може да се игра прволигашки фудбал

Шкупи - Работнички, скопското дерби од 22. коло кое е закажано за во недела, ако дозволат временските услови, и дефинитивно ќе се игра на „Борис Трајковски“. Ова ќе биде и трет домашен меч оваа пролет кој чаирчани ќе го играат на овој стадион во Маџари.
И така ќе биде се додека ФК Шкупи не повика нова инспекција од ФФМ да дојде на Чаир и да утврди дали теренот на тој стадион е во подобра состојба. Нашите информации велат дека Шкупи ќе се врати „дома“ дури по мартовската пауза во Првата лига.

 Датум: 28.02.2018, 13:32
Статијата е прочитана 925 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense