| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018

Шкупи одигра „нула“ против Стал

Чаирчани не примија, но не ни постигнаа гол на вториот подготвителен меч во Анталија.

Втор меч за тимот на Шкупи во Анталија и второ реми со резултат 0:0. По она со Карабах, еве сега и против тимот на Стал, Шкупи одигра 0:0. Очигледно дека избраниците на Ардијан Нухији во фаза на одбрана одлично функционираат, додека нападот допрва треба да проработи. Најдобрата можност на овој меч ја имаше Баже Илијоски кој влезе во вториот дел.

Шкупи: Зендели, Малиќи, Бајрами, Љамчевски, Имери, Кривањева, Адем, Стојкоски, Таипи, Асани, Јашароски


 Датум: 27.01.2018, 18:16
Статијата е прочитана 585 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense